
You can check the price history of OMEGA Butyl Adhesive Aluminium Waterproof Heavy Duty Leakage Repair Flashing Tape, Roll for Roof, Water Tank, Pipe, Window, Gutter, Crack & Joint Sealing. (300mm x 10mtr) here. This product's current Price in India is ₹2,550 and the lowest final price is ₹2,489. The average and highest prices are ₹3,097 and ₹3,600 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹2,489 |
|---|---|
| 26th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹2,550 |
| 20th Feb 2026 | |
| Average Price | ₹3,097 |
| Based on 333 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,600 |
| 14th Jun 2025 | |
| Price | ₹2,550 |
|---|---|
| MRP | ₹7,200 |
| Savings | ₹4,650 |
| Discount | 64.58% |
| Product Name | OMEGA Butyl Adhesive Aluminium Waterproof Heavy Duty Leakage Repair Flashing Tape, Roll for Roof, Water Tank, Pipe, Window, Gutter, Crack & Joint Sealing. (300mm x 10mtr) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FCS1DD3V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OMEGA |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Butyl Tape |
| Product Manufacturer | Omega Rubber Industries |
| Size | 300mm x 10mtr |
| Dimensions | 1000 x 30 x 0.12 cm; 5.5 kg |
| Country of Origin | India |

OMEGA Butyl Adhesive Aluminium Waterproof Heavy Duty has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 455 individual ratings. You can rate this product at product review page.