
You can check the price history of Ocean Bottle Original 17 oz | Stainless Steel Water Bottle | Reusable & Sustainable | Keeps Drinks Cold & Hot | Eco Friendly Gift (Obsidian Black) here. This product's current Price in India is ₹11,745. The average and highest prices are ₹9,179 and ₹13,814 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,980 |
|---|---|
| 23rd Jul 2024 | |
| Average Price | ₹9,179 |
| Based on 949 days price tracking | |
| Highest Price | ₹13,814 |
| 15th Nov 2025 | |
| Price | ₹11,745 |
|---|---|
| MRP | ₹25,022 |
| Savings | ₹13,277 |
| Discount | 53.06% |
| Product Name | Ocean Bottle Original 17 oz | Stainless Steel Water Bottle | Reusable & Sustainable | Keeps Drinks Cold & Hot | Eco Friendly Gift (Obsidian Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B08Z82NW5V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Ocean Bottle |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Ocean Bottle |
| Model Number | 500ml |
| Model Name | Original 17 oz, Obsidian Black |
| Dimensions | 6.9W x 21.8H Centimeters |
| Country of Origin | USA |
Ocean Bottle Original 17 oz Stainless has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 261 individual ratings. You can rate this product at product review page.