
You can check the price history of Ocean Bottle Original 17 oz | Stainless Steel Water Bottle | Reusable & Sustainable | Keeps Drinks Cold & Hot | Eco Friendly Gift (Obsidian Black) here. This product's current Price in India is ₹8,130. The average and highest prices are ₹12,778 and ₹16,954 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,130 |
|---|---|
| 20th Mar 2026 | |
| Average Price | ₹12,778 |
| Based on 177 days price tracking | |
| Highest Price | ₹16,954 |
| 7th Nov 2025 | |
| Price | ₹8,130 |
|---|
| Product Name | Ocean Bottle Original 17 oz | Stainless Steel Water Bottle | Reusable & Sustainable | Keeps Drinks Cold & Hot | Eco Friendly Gift (Obsidian Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BQWH2CYM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Ocean Bottle |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Ocean Bottle |
| Model Number | 500ml |
| Model Name | Original 17 oz, Obsidian Black |
| Dimensions | 6.9W x 21.8H Centimeters |
| Country of Origin | USA |
Ocean Bottle Original 17 oz Stainless has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 261 individual ratings. You can rate this product at product review page.