
You can check the price history of MX 6‑Outlet Power Strip Extension Cord 10 m - Universal International Socket, Master Switch, Surge‑Protected Board for Home & Office (5 A) here. This product's current Price in India is ₹2,015. The average and highest prices are ₹2,030 and ₹2,582 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,015 |
|---|---|
| 13th Mar 2025 | |
| Average Price | ₹2,030 |
| Based on 1207 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,582 |
| 30th May 2023 | |
| Price | ₹2,015 |
|---|---|
| MRP | ₹4,330 |
| Savings | ₹2,315 |
| Discount | 53.46% |
| Product Name | MX 6‑Outlet Power Strip Extension Cord 10 m - Universal International Socket, Master Switch, Surge‑Protected Board for Home & Office (5 A) |
|---|---|
| Store Product Code | B09RN333W9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MX |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | Mx Mdr Technologies Ltd. |
| Model Number | 982A |
| Model Name | MX-982A 10MTRS |
| Dimensions | 38L x 5W Centimeters |
| Country of Origin | India |







MX 6Outlet Power Strip Extension Cord 10m has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 12 individual ratings. You can rate this product at product review page.