
You can check the price history of Micro SD Card - High Speed MicroSD Memory Card Class 10 UHS-I - Micro SDXC TF Card for Android Smartphone, Tablet, GoPro, Camera, Nintendo Switch, Dash Cam, Drone (32GB) here. This product's current Price in India is ₹499. The average and highest prices are ₹439 and ₹499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹359 |
|---|---|
| 22nd Jun 2025 | |
| Average Price | ₹439 |
| Based on 314 days price tracking | |
| Highest Price | ₹499 |
| 16th Jul 2025 | |
| Price | ₹499 |
|---|---|
| MRP | ₹1,599 |
| Savings | ₹1,100 |
| Discount | 68.79% |
| Product Name | Micro SD Card - High Speed MicroSD Memory Card Class 10 UHS-I - Micro SDXC TF Card for Android Smartphone, Tablet, GoPro, Camera, Nintendo Switch, Dash Cam, Drone (32GB) |
|---|---|
| Store Product Code | B0F946SV9P |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 5.8 / 10 |
| Product Manufacturer | NIKKI MART PRIVATE LIMITED |
| Model Number | 32GB |
| Model Name | 32GB |
| Dimensions | 7.5L x 25W Centimeters |
| Country of Origin | Germany |
Micro SD Card - High Speed MicroSD has 5.8 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.