
You can check the price history of Mi 100 cm (40 inches) Horizon Edition Full HD Android LED TV 4A | L40M6-EI (Black) here. This product's current Price in India is ₹21,299. The average and highest prices are ₹23,886 and ₹140,889 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,899 |
|---|---|
| 1st May 2022 | |
| Average Price | ₹23,886 |
| Based on 1643 days price tracking | |
| Highest Price | ₹140,889 |
| 5th Oct 2021 | |

Mi 80 cm (32 inches) HD Ready Android Smart LED TV 4A PRO | L32M5-AL (Black)
Get Deal

MI 100 cm (40 inches) 5A Series Full HD Smart Android LED TV L40M7-EAIN (Black)
Get Deal

MI 80 cm (32 inches) HD Ready Smart Android LED TV 5A Pro | L32M7-EAIN (Black)
Get Deal

Mi 100 cm (40 Inches) Full HD Android Smart LED TV 4A | L40M5-5AIN (Black)
Get Deal
| Price | ₹21,299 |
|---|---|
| MRP | ₹29,999 |
| Savings | ₹8,700 |
| Discount | 29.00% |
| Product Name | Mi 100 cm (40 inches) Horizon Edition Full HD Android LED TV 4A | L40M6-EI (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09HQSV46W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | XIAOMI |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | Radiant Appliances And Electronics Pvt. Ltd. |
| Model Number | L40M6-EI |
| Model Name | Mi TV 4A 40 Horizon |
| Dimensions | 89.2 x 8.7 x 55.9 cm; 5.48 kg |
| Country of Origin | India |






Mi 100 cm 40 inches Horizon Edition has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 41881 individual ratings. You can rate this product at product review page.