
You can check the price history of MANSPOT Trimmers For Man, Electric Body Shaver Balls Trimmer Rechargeable with Hypoallergenic Ceramic Blade, Waterproof Wet /Dry Men's Body Groomers for Body Balls Legs Pubic Private Parts Hair (Blue Light) here. This product's current Price in India is ₹2,075. The average and highest prices are ₹2,141 and ₹2,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,799 |
|---|---|
| 29th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹2,141 |
| Based on 194 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,499 |
| 4th Nov 2025 | |
| Price | ₹2,075 |
|---|---|
| MRP | ₹6,999 |
| Savings | ₹4,924 |
| Discount | 70.35% |
| Product Name | MANSPOT Trimmers For Man, Electric Body Shaver Balls Trimmer Rechargeable with Hypoallergenic Ceramic Blade, Waterproof Wet /Dry Men's Body Groomers for Body Balls Legs Pubic Private Parts Hair (Blue Light) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FMRJ1J8K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MANSPOT |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Shaving Heads |
| Product Manufacturer | MANSPOT |
| Model Number | HC-W003A |
| Dimensions | 8.7 x 7.6 x 17.8 cm; 300 g |
| Country of Origin | China |






MANSPOT Trimmers For Man Electric Body Shaver has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 12926 individual ratings. You can rate this product at product review page.