
You can check the price history of Mamaearth Nourishing Baby Hair Oil with Almond & Avocado, Clear, Coconut, 100 ml here. This product's current Price in India is ₹199 and the lowest final price is ₹150. The average and highest prices are ₹237 and ₹299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹151 |
|---|---|
| 27th Mar 2021 | |
| Average Price | ₹237 |
| Based on 3032 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 15th Dec 2017 | |
| Price | ₹199 |
|---|---|
| MRP | ₹299 |
| Savings | ₹100 |
| Discount | 33.44% |
| Product Name | Mamaearth Nourishing Baby Hair Oil with Almond & Avocado, Clear, Coconut, 100 ml |
|---|---|
| Store Product Code | B0784BVPJ4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Mamaearth |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Oils |
| Product Manufacturer | Honasa Consumer Pvt Ltd, KAPCO INTERNATIONAL LTD, PLOT NO -10/11/SECTOR-3,PARWANOO,HP contact: kapcoqclab@gmail.com |
| Model Number | MEBC0032 |
| Model Number | MEBC0032 |
| Model Name | Mamaearth Nourishing Hair Oil for Babies 100ml (0-10 years) |
| Dimensions | 5 x 5 x 10 cm; 132.5 g |
| Country of Origin | India |






Mamaearth Nourishing Baby Hair Oil with Almond has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 11559 individual ratings. You can rate this product at product review page.