
You can check the price history of Lifelong Fit Pro Spin Fitness Bike with 6 Kg-8Kg Flywheel, Adjustable Resistance, LCD Monitor and Heart Rate Sensor for Fitness at Home; Home Workouts (Max Weight Capacity: 120 kg) Black here. This product's current Price in India is ₹7,999. The average and highest prices are ₹10,431 and ₹15,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,629 |
|---|---|
| 14th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹10,431 |
| Based on 2220 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,000 |
| 13th Oct 2021 | |
| Price | ₹7,999 |
|---|---|
| MRP | ₹24,999 |
| Savings | ₹17,000 |
| Discount | 68.00% |
| Product Name | Lifelong Fit Pro Spin Fitness Bike with 6 Kg-8Kg Flywheel, Adjustable Resistance, LCD Monitor and Heart Rate Sensor for Fitness at Home; Home Workouts (Max Weight Capacity: 120 kg) Black |
|---|---|
| Store Product Code | B081JN73QN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Lifelong |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Upright |
| Product Manufacturer | Imported and Marketed by Lifelong Online Retail Private Limited, Lifelong Online Retail Pvt Ltd |
| Model Number | 6 kg |
| Model Number | 6 kg |
| Model Name | LLF45 |
| Color | Black |
| Size | Others |
| Dimensions | 25D x 101W x 82H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Lifelong Fit Pro Spin Fitness Bike with has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 1832 individual ratings. You can rate this product at product review page.