
You can check the price history of Lenovo ThinkBook Yoga 14s Intel Core i5 11th Gen 14 inch(35.56cm) FHD IPS 300 nits 100% sRGB Dolby Vision 2-in-1 Touchscreen Laptop(16GB RAM /1TB SSD /Windows 10 /MS Office /Active Pen /1.50 kg) 20WEA01HIH here. This product's current Price in India is ₹98,990. The average and highest prices are ₹109,520 and ₹169,453 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹74,990 |
|---|---|
| 20th Jan 2022 | |
| Average Price | ₹109,520 |
| Based on 1639 days price tracking | |
| Highest Price | ₹169,453 |
| 21st Feb 2022 | |
| Price | ₹98,990 |
|---|---|
| MRP | ₹140,900 |
| Savings | ₹41,910 |
| Discount | 29.74% |
| Product Name | Lenovo ThinkBook Yoga 14s Intel Core i5 11th Gen 14 inch(35.56cm) FHD IPS 300 nits 100% sRGB Dolby Vision 2-in-1 Touchscreen Laptop(16GB RAM /1TB SSD /Windows 10 /MS Office /Active Pen /1.50 kg) 20WEA01HIH |
|---|---|
| Store Product Code | B09BVJ416W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Lenovo |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | 2 in 1 Laptops |
| Product Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | ThnkBook 14s Yoga |
| Model Name | TB14s ITL Yoga |
| Dimensions | 21.6 x 32 x 1.7 cm; 1.5 kg |





Lenovo ThinkBook Yoga 14s Intel Core i5 has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.