
You can check the price history of Large 70 cm Polypropylene 360 Degree 8 Wheels Trolley Bag for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Coffee) here. This product's current Price in India is ₹3,275 and the lowest final price is ₹3,046. The average and highest prices are ₹3,332 and ₹4,550 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹3,046 |
|---|---|
| 15th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹3,275 |
| 18th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹3,332 |
| Based on 518 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,550 |
| 30th Dec 2024 | |
| Price | ₹3,275 |
|---|---|
| MRP | ₹13,000 |
| Savings | ₹9,725 |
| Discount | 74.80% |
| Product Name | Large 70 cm Polypropylene 360 Degree 8 Wheels Trolley Bag for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Coffee) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMVYKGV4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | KNIGHT STALLION |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Suitcases & Trolley Bags |
| Product Manufacturer | KNIGHT STALLION, KNIGHT STALLION |
| Model Number | COB 28" TEAL |
| Model Number | COB 28" TEAL |
| Size | 70 cm (28") |
| Dimensions | 48 x 28 x 70 cm; 4 kg |
| Country of Origin | India |





Large 70 cm Polypropylene 360 Degree 8 has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.