
You can check the price history of Medium 61cm Trolleu Bag Polypropylene 360 Degree 8 Wheel | for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Teal Blue) here. This product's current Price in India is ₹2,340 and the lowest final price is ₹2,176. The average and highest prices are ₹2,394 and ₹3,600 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹2,176 |
|---|---|
| 15th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹2,340 |
| 28th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,394 |
| Based on 461 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,600 |
| 25th Feb 2025 | |
| Price | ₹2,340 |
|---|---|
| MRP | ₹10,300 |
| Savings | ₹7,960 |
| Discount | 77.28% |
| Product Name | Medium 61cm Trolleu Bag Polypropylene 360 Degree 8 Wheel | for Travel Hard Case Luggage, Lightweight with Combination Lock & Robust Trolley with 3 Yrs Warranty (Teal Blue) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMVWFDYV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | KNIGHT STALLION |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Suitcases & Trolley Bags |
| Product Manufacturer | KNIGHT STALLION, KNIGHT STALLION |
| Model Number | COB 24" TEAL |
| Model Number | COB 24" TEAL |
| Size | 61 cm (24") |
| Dimensions | 41 x 23 x 60 cm; 2.5 kg |
| Country of Origin | India |






Medium 61cm Trolleu Bag Polypropylene 360 Degree has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.