
You can check the price history of GoolRC Remote Control Car Kei Truck, 1:16 Scale RC Transport Pickup Truck with Spray and Light, 2.4GHz All Terrain RC Cars for Teens and Adults Christmas or Birthday Gift (Blue) here. This product's current Price in India is ₹1,999. The average and highest prices are ₹1,636 and ₹1,999 respectively. The current offer price of the product is ₹1,959.
| Lowest Ever Price | ₹1,210 |
|---|---|
| 2nd Jun 2025 | |
| Average Price | ₹1,636 |
| Based on 378 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 4th Jun 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,959 |
|---|---|
| Price | ₹1,999 |
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹4,040 |
| Discount | 67.34% |
| Product Name | GoolRC Remote Control Car Kei Truck, 1:16 Scale RC Transport Pickup Truck with Spray and Light, 2.4GHz All Terrain RC Cars for Teens and Adults Christmas or Birthday Gift (Blue) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DCG94QZW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | GoolRC |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Trucks |
| Product Manufacturer | GoolRC |
| Model Number | 3688-G154A |
| Model Number | 3688-G154A |
| Model Name | Kei Truck |
| Size | Free Size |
| Dimensions | 14 x 16 x 30 cm; 531 g |







GoolRC Remote Control Car Kei Truck 116 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 76 individual ratings. You can rate this product at product review page.