
You can check the price history of FRONTECH 15.6″ Portable LED Monitor, Full HD IPS Display, 10000mAh Rechargeable Battery, Dual Type-C & Mini HDMI, Built-in Speakers, 180 Stand, Works with Laptop /PS5 /Switch /Phone (MON-0023P) here. This product's current Price in India is ₹11,669. The average and highest prices are ₹11,518 and ₹11,669 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,596 |
|---|---|
| 6th Mar 2026 | |
| Average Price | ₹11,518 |
| Based on 147 days price tracking | |
| Highest Price | ₹11,669 |
| 10th Nov 2025 | |
| Price | ₹11,669 |
|---|---|
| MRP | ₹20,000 |
| Savings | ₹8,331 |
| Discount | 41.65% |
| Product Name | FRONTECH 15.6″ Portable LED Monitor, Full HD IPS Display, 10000mAh Rechargeable Battery, Dual Type-C & Mini HDMI, Built-in Speakers, 180 Stand, Works with Laptop /PS5 /Switch /Phone (MON-0023P) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FVSWLDFN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FRONTECH |
| Rating | 6.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector - V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Model Number | MON-0023P_With 10000mAh Battery |
| Model Name | Frontech 15.6" Portable LED Monitor |
| Dimensions | 35.8 x 0.58 x 22.5 cm; 810 g |
| Country of Origin | China |







FRONTECH 15.6 Portable LED Monitor Full HD has 6.4 rating out of 10. This average rating is consist of 9 individual ratings. You can rate this product at product review page.