
You can check the price history of FREDDO- Printer Cover With Pocket 400 GSM Thick Felt Fabric Washable Dustproof Scratch free for Brother Dcp-T420W /Dcp-T520W /Dcp-T510W Color- BLUE, Pack of 1 Piece here. This product's current Price in India is ₹611. The average and highest prices are ₹573 and ₹611 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹549 |
|---|---|
| 5th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹573 |
| Based on 209 days price tracking | |
| Highest Price | ₹611 |
| 26th Mar 2026 | |
| Price | ₹611 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹288 |
| Discount | 32.03% |
| Product Name | FREDDO- Printer Cover With Pocket 400 GSM Thick Felt Fabric Washable Dustproof Scratch free for Brother Dcp-T420W /Dcp-T520W /Dcp-T510W Color- BLUE, Pack of 1 Piece |
|---|---|
| Store Product Code | B0FNKRTS7S |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREDDO |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | FREDDO AGROTECH PRIVATE LIMITED (+91-7665933000), Freddo Agrotech Pvt Ltd |
| Model Number | Brother T420W/520W/510W (BLUE) |
| Model Number | Brother T420W/520W/510W (BLUE) |
| Dimensions | 16 x 45 x 37 cm; 340 g |
| Country of Origin | India |
FREDDO- Printer Cover With Pocket 400 GSM has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 182 individual ratings. You can rate this product at product review page.