
You can check the price history of Fotasy Metal Lens Hood - 52mm Vented for Fuji, Leica, Olympus, Panasonic, Sony here. This product's current Price in India is ₹1,790. The average and highest prices are ₹2,013 and ₹5,250 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,319 |
|---|---|
| 2nd Sep 2023 | |
| Average Price | ₹2,013 |
| Based on 2603 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,250 |
| 12th Aug 2019 | |

Fotasy Lens Hood 43mm Vented Metal Shade for Leica Leitz Lens, Black (LV43)
Get Deal
| Price | ₹1,790 |
|---|---|
| MRP | ₹5,230 |
| Savings | ₹3,440 |
| Discount | 65.77% |
| Product Name | Fotasy Metal Lens Hood - 52mm Vented for Fuji, Leica, Olympus, Panasonic, Sony |
|---|---|
| Store Product Code | B005GABE7W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Fotasy |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Photography Accessories INC |
| Model Number | LV52 |
| Dimensions | 7.62 x 7.62 x 2.54 cm; 22.68 g |
| Country of Origin | USA |






Fotasy Metal Lens Hood - 52mm Vented has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1161 individual ratings. You can rate this product at product review page.