
You can check the price history of Foodie Puppies Aquatic Remedies Chlor Away - 220ml (Pack of 2) | Suitable for Fresh Water and Salt Water | Chlorine and Chloramine Remover | Aquarium Water Conditioner, with Free Key Ring here. This product's current Price in India is ₹570. The average and highest prices are ₹585 and ₹799 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹370 |
|---|---|
| 5th Oct 2021 | |
| Average Price | ₹585 |
| Based on 2050 days price tracking | |
| Highest Price | ₹799 |
| 12th Oct 2022 | |
| Price | ₹570 |
|---|---|
| MRP | ₹840 |
| Savings | ₹270 |
| Discount | 32.14% |
| Product Name | Foodie Puppies Aquatic Remedies Chlor Away - 220ml (Pack of 2) | Suitable for Fresh Water and Salt Water | Chlorine and Chloramine Remover | Aquarium Water Conditioner, with Free Key Ring |
|---|---|
| Store Product Code | B08CDPW3YY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Foodie Puppies |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Water Treatments |
| Product Manufacturer | Foodie Puppies, Foodie Puppies Group, Plot number-18, Sector-06 Faridabad Haryana 121006 (India), Customer Care No: 9999678364, 9582911666 |
| Model Number | FP Aquatic Remedies Chlor Away 220ml |
| Model Number | FP Aquatic Remedies Chlor Away 220ml |
| Dimensions | 15 x 5 x 5 cm; 440 g |
| Country of Origin | India |







Foodie Puppies Aquatic Remedies Chlor Away - has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 163 individual ratings. You can rate this product at product review page.