
You can check the price history of FACTOTECH 240W 19.5V 12.3A Laptop Charger Replacement for Dell Alienware M17 R1 R2 R3 R4 R5 M17X R2 R3 M18X Area-51m R2 G5 G7 Adapter Power here. This product's current Price in India is ₹5,499. The average and highest prices are ₹5,499 and ₹5,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,499 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹5,499 |
| Based on 75 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,499 |
| 20th Jan 2026 | |
| Price | ₹5,499 |
|---|---|
| MRP | ₹8,000 |
| Savings | ₹2,501 |
| Discount | 31.26% |
| Product Name | FACTOTECH 240W 19.5V 12.3A Laptop Charger Replacement for Dell Alienware M17 R1 R2 R3 R4 R5 M17X R2 R3 M18X Area-51m R2 G5 G7 Adapter Power |
|---|---|
| Store Product Code | B0DG9FM83R |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FACTOTECH |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | FACTOTECH, FACTOTECH |
| Model Number | LP135W |
| Size | 240W |
| Dimensions | 12 x 8 x 0.1 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |




FACTOTECH 240W 19.5V 12.3A Laptop Charger Replacement has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 34 individual ratings. You can rate this product at product review page.