
You can check the price history of EM5 Imagination Perfume for Men & Women |Citrus Amber Fresh Spicy Fragrance | 50 ml Eau de Parfum Spray | Luxury Gift for Him and Her here. This product's current Price in India is ₹499. The average and highest prices are ₹897 and ₹999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹499 |
|---|---|
| 2nd May 2026 | |
| Average Price | ₹897 |
| Based on 576 days price tracking | |
| Highest Price | ₹999 |
| 30th Oct 2024 | |
| Price | ₹499 |
|---|---|
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹1,000 |
| Discount | 66.71% |
| Product Name | EM5 Imagination Perfume for Men & Women |Citrus Amber Fresh Spicy Fragrance | 50 ml Eau de Parfum Spray | Luxury Gift for Him and Her |
|---|---|
| Store Product Code | B0DKSQ567Y |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Em5 |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Eau de Parfum |
| Product Manufacturer | Stem Formulation PVT LTD, Stem Formulation Pvt. Ltd., 2/2 Nayta Mundla, Nemawar road, Indore M.P. 452020, Customer Support: +91-91798-71626 (WhatsApp), em5support@indiainfotech.com |
| Model Number | EM5_IMAGINATION_50ml |
| Model Number | EM5_IMAGINATION_50ml |
| Model Name | Imagination |
| Dimensions | 15 x 8 x 8 cm; 350 g |
| Country of Origin | India |






EM5 Imagination Perfume for Men Women has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 76 individual ratings. You can rate this product at product review page.