
You can check the price history of Elton Grey Matte Adhesive Decorative Self Adhesive Vinyl Sheet funiture Sheet for Table top,Furniture, Door, Almirah,Floor Wall and Other DIY, Renovation Projects 16 X 96 Inches here. This product's current Price in India is ₹275 and the lowest final price is ₹261. The average and highest prices are ₹346 and ₹399 respectively. The current offer price of the product is ₹270, which is ₹77 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹261 |
|---|---|
| 25th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹266 |
| 25th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹346 |
| Based on 2017 days price tracking | |
| Highest Price | ₹399 |
| 14th Sep 2021 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹270 |
|---|---|
| Price | ₹275 |
| MRP | ₹399 |
| Savings | ₹130 |
| Discount | 32.45% |
| Product Name | Elton Grey Matte Adhesive Decorative Self Adhesive Vinyl Sheet funiture Sheet for Table top,Furniture, Door, Almirah,Floor Wall and Other DIY, Renovation Projects 16 X 96 Inches |
|---|---|
| Store Product Code | B07VRTYJ5W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ELTON |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Wallpaper |
| Product Manufacturer | EL1808-2 |
| Size | 40W x 243L cm (2.4L m) |
| Dimensions | 2.43L x 0.4W Meters |
| Country of Origin | India |







Elton Grey Matte Adhesive Decorative Self Adhesive has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 299 individual ratings. You can rate this product at product review page.