
You can check the price history of EINSTEIN BOX My First Box of Games Board Game for Kids 2-5 Years Old | 2 Players | Ages 2-5 | Educational here. This product's current Price in India is ₹498. The average and highest prices are ₹485 and ₹695 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹299 |
|---|---|
| 9th Feb 2025 | |
| Average Price | ₹485 |
| Based on 515 days price tracking | |
| Highest Price | ₹695 |
| 9th Dec 2024 | |
| Price | ₹498 |
|---|---|
| MRP | ₹998 |
| Savings | ₹500 |
| Discount | 50.10% |
| Product Name | EINSTEIN BOX My First Box of Games Board Game for Kids 2-5 Years Old | 2 Players | Ages 2-5 | Educational |
|---|---|
| Store Product Code | B0DDL6B8XL |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | EINSTEIN BOX |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Learnabee Learning Solutions Pvt Ltd |
| Model Number | EINSTEINBOX3A |
| Model Number | EINSTEINBOX3A |
| Dimensions | 33.5 x 24 x 0.1 cm; 650 g |
| Country of Origin | India |






EINSTEIN BOX My First Box of Games has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 3940 individual ratings. You can rate this product at product review page.