
You can check the price history of DREAMY DESIGNS Round Shape 300MM Golden Color S4 Diamond Cut White Crystal Standard Celling Pendant Lamp with 4 E14 Bulb Inluded Gold Light Chandelier for Bedroom (30 * 70 CM) here. This product's current Price in India is ₹2,299. The average and highest prices are ₹2,429 and ₹2,999 respectively. The current offer price of the product is ₹2,184, which is ₹245 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,550 |
|---|---|
| 1st Jun 2022 | |
| Average Price | ₹2,429 |
| Based on 1756 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,999 |
| 17th Jun 2022 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,184 |
|---|---|
| Price | ₹2,299 |
| MRP | ₹4,999 |
| Savings | ₹2,815 |
| Discount | 56.30% |
| Product Name | DREAMY DESIGNS Round Shape 300MM Golden Color S4 Diamond Cut White Crystal Standard Celling Pendant Lamp with 4 E14 Bulb Inluded Gold Light Chandelier for Bedroom (30 * 70 CM) |
|---|---|
| Store Product Code | B093DVQZ6V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DREAMY DESIGNS |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Chandeliers |
| Product Manufacturer | Dreamy Designs, Moholla Pansariyan, Gali Bohoran, Firozabad, U.P. (INDIA), Dreamy Designs, Moholla Pansariyan, Gali Bohoran, Firozabad, U.P. (INDIA) 7017977057 |
| Model Name | 6652/300mm |
| Dimensions | 30L x 18W x 30H Centimeters |
| Country of Origin | India |






DREAMY DESIGNS Round Shape 300MM Golden Color has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 25 individual ratings. You can rate this product at product review page.