
You can check the price history of Dr. Veda Under Eye Roll-On Cream for Dark Circles, Puffiness & Fine Lines | Eye Bag Remover | Cooling, Brightening & Hydrating Natural Formula | Anti-Wrinkle | For Men & Women | 10 ml (Pack of 2) here. This product's current Price in India is ₹618 and the lowest final price is ₹576. The average and highest prices are ₹635 and ₹898 respectively. The current offer price of the product is ₹606, which is ₹29 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹576 |
|---|---|
| 12th Feb 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹588 |
| 3rd Jan 2026 | |
| Average Price | ₹635 |
| Based on 169 days price tracking | |
| Highest Price | ₹898 |
| 24th Nov 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹606 |
|---|---|
| Price | ₹618 |
| MRP | ₹1,398 |
| Savings | ₹792 |
| Discount | 56.67% |
| Product Name | Dr. Veda Under Eye Roll-On Cream for Dark Circles, Puffiness & Fine Lines | Eye Bag Remover | Cooling, Brightening & Hydrating Natural Formula | Anti-Wrinkle | For Men & Women | 10 ml (Pack of 2) |
|---|---|
| Store Product Code | B0G1Z1LN9W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DrVeda |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Eye Creams |
| Product Manufacturer | UPP Cosmetic, Okhala Delhi - 110020 |
| Size | 10 ml (Pack of 2) |
| Dimensions | 12 x 10 x 10 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |






Dr. Veda Under Eye Roll-On Cream for has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 506 individual ratings. You can rate this product at product review page.