
You can check the price history of DR VAKU ESSENVOLT 65W Car Charger Fast Charging Dual Port Type C PD PPS 65W + 18W QC 3.0 USB Car Mobile Laptop Adapter for iPhone 17 /16 /15 /14 etc., Samsung All Series, Tablets, & Android Smartphones here. This product's current Price in India is ₹587 and the lowest final price is ₹496. The average and highest prices are ₹859 and ₹2,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹559 |
|---|---|
| 22nd Jan 2026 | |
| Average Price | ₹859 |
| Based on 619 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,199 |
| 15th May 2025 | |
| Price | ₹587 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,412 |
| Discount | 70.63% |
| Product Name | DR VAKU ESSENVOLT 65W Car Charger Fast Charging Dual Port Type C PD PPS 65W + 18W QC 3.0 USB Car Mobile Laptop Adapter for iPhone 17 /16 /15 /14 etc., Samsung All Series, Tablets, & Android Smartphones |
|---|---|
| Store Product Code | B0D9Y6JKM9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DR VAKU |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Zibbri India Pvt.Ltd |
| Model Number | 65W |
| Model Name | 65W PD QC Car Charger |
| Dimensions | 5 x 5 x 10 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |






DR VAKU ESSENVOLT 65W Car Charger Fast has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 842 individual ratings. You can rate this product at product review page.