
You can check the price history of DR VAKU BROTVOLT 66W Car Charger Dual Port Output Fast Charging Type C PD 33W USB Car Mobile Charger Adapter for iPhone 17 /16 /15 /14 /13 All Series, Tablets, Laptop & Android Smartphones- Black here. This product's current Price in India is ₹319 and the lowest final price is ₹284. The average and highest prices are ₹476 and ₹849 respectively. The current offer price of the product is ₹303, which is ₹173 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹299 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹476 |
| Based on 619 days price tracking | |
| Highest Price | ₹849 |
| 1st Sep 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹303 |
|---|---|
| Price | ₹319 |
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹1,196 |
| Discount | 79.78% |
| Product Name | DR VAKU BROTVOLT 66W Car Charger Dual Port Output Fast Charging Type C PD 33W USB Car Mobile Charger Adapter for iPhone 17 /16 /15 /14 /13 All Series, Tablets, Laptop & Android Smartphones- Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0D9WHYTKX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DR VAKU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Zibbri India Pvt.Ltd |
| Model Number | 66W |
| Model Name | 66W Car Charger |
| Dimensions | 5 x 5 x 10 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |






DR VAKU BROTVOLT 66W Car Charger Dual has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 218 individual ratings. You can rate this product at product review page.