
You can check the price history of Dolgix 4GB DDR4 | 2400MHz RAM | Desktop RAM | Desktop-Memory | CL-17| U-DIMM | Long-DIMM | PC4-19200 |1Rx8 Single Rank | 3 -Year Warranty- (Made in India) here. This product's current Price in India is ₹14,889 and the lowest final price is ₹4,050. The average and highest prices are ₹5,912 and ₹14,889 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,149 |
|---|---|
| 23rd May 2025 | |
| Average Price | ₹5,912 |
| Based on 1314 days price tracking | |
| Highest Price | ₹14,889 |
| 29th Dec 2025 | |
| Price | ₹14,889 |
|---|---|
| MRP | ₹125,890 |
| Savings | ₹111,001 |
| Discount | 88.17% |
| Product Name | Dolgix 4GB DDR4 | 2400MHz RAM | Desktop RAM | Desktop-Memory | CL-17| U-DIMM | Long-DIMM | PC4-19200 |1Rx8 Single Rank | 3 -Year Warranty- (Made in India) |
|---|---|
| Store Product Code | B0B5HBYXX7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dolgix |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Om Nanotech Pvt Ltd |
| Model Number | 32GB DDR4 3200MHz Laptop |
| Model Name | 32GB DDR4 3200MHz Laptop |
| Dimensions | 10 x 6.9 x 0.2 cm; 9 g |
| Country of Origin | India |






Dolgix 4GB DDR4 2400MHz RAM has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1648 individual ratings. You can rate this product at product review page.