
You can check the price history of Dolgix 4GB DDR4 | 2400MHz RAM | Desktop RAM | Desktop-Memory | CL-17| U-DIMM | Long-DIMM | PC4-19200 |1Rx8 Single Rank | 3 -Year Warranty- (Made in India) here. This product's current Price in India is ₹18,449 and the lowest final price is ₹499. The average and highest prices are ₹5,617 and ₹18,449 respectively. The current offer price of the product is ₹18,080.
| Lowest Ever Price | ₹509 |
|---|---|
| 7th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹5,617 |
| Based on 398 days price tracking | |
| Highest Price | ₹18,449 |
| 12th Mar 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹18,080 |
|---|---|
| Price | ₹18,449 |
| MRP | ₹72,999 |
| Savings | ₹54,919 |
| Discount | 75.23% |
| Product Name | Dolgix 4GB DDR4 | 2400MHz RAM | Desktop RAM | Desktop-Memory | CL-17| U-DIMM | Long-DIMM | PC4-19200 |1Rx8 Single Rank | 3 -Year Warranty- (Made in India) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DSC7WNKJ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dolgix |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Om Nanotech Pvt Ltd |
| Model Number | 32GB DDR4 3200MHz Laptop |
| Model Name | 32GB DDR4 3200MHz Laptop |
| Dimensions | 10 x 6.9 x 0.2 cm; 9 g |
| Country of Origin | India |






Dolgix 4GB DDR4 2400MHz RAM has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1649 individual ratings. You can rate this product at product review page.