
You can check the price history of Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM | PC2-6400 | CL-6 | Non-ECC | Un-Buffered |So-Dimm RAM | Pin -200 | Memory Module- 3 Year Warranty (Made in India) here. This product's current Price in India is ₹2,249 and the lowest final price is ₹1,616. The average and highest prices are ₹1,950 and ₹3,549 respectively. The current offer price of the product is ₹2,204.
| Lowest Ever Price | ₹1,649 |
|---|---|
| 8th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹1,950 |
| Based on 313 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,549 |
| 22nd Jan 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,204 |
|---|---|
| Price | ₹2,249 |
| MRP | ₹4,949 |
| Savings | ₹2,745 |
| Discount | 55.46% |
| Product Name | Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM | PC2-6400 | CL-6 | Non-ECC | Un-Buffered |So-Dimm RAM | Pin -200 | Memory Module- 3 Year Warranty (Made in India) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BJF2JMHP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dolgix |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Om Nanotech Pvt Ltd |
| Model Number | 4GB DDR2 800MHz laptop ram |
| Model Name | 4GB DDR2 800MHz desktop ram |
| Dimensions | 17 x 7 x 0.5 cm; 9 g |
| Country of Origin | India |







Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 12 individual ratings. You can rate this product at product review page.