
You can check the price history of Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM | PC2-6400 | CL-6 | Non-ECC | Un-Buffered |So-Dimm RAM | Pin -200 | Memory Module- 3 Year Warranty (Made in India) here. This product's current Price in India is ₹1,699 and the lowest final price is ₹1,616. The average and highest prices are ₹1,973 and ₹6,449 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,649 |
|---|---|
| 4th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹1,973 |
| Based on 1222 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,449 |
| 27th Jan 2023 | |
| Price | ₹1,699 |
|---|---|
| MRP | ₹4,949 |
| Savings | ₹3,250 |
| Discount | 65.66% |
| Product Name | Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM | PC2-6400 | CL-6 | Non-ECC | Un-Buffered |So-Dimm RAM | Pin -200 | Memory Module- 3 Year Warranty (Made in India) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BJF1D5KX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dolgix |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Om Nanotech Pvt Ltd |
| Model Number | 4GB DDR2 800MHz laptop ram |
| Model Name | 4GB DDR2 800MHz desktop ram |
| Dimensions | 17 x 7 x 0.5 cm; 9 g |
| Country of Origin | India |







Dolgix 4GB DDR2 800MHz Laptop RAM has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 12 individual ratings. You can rate this product at product review page.