
You can check the price history of D'Mak 36W LED Focus Light, (White,Aluminium) here. This product's current Price in India is ₹830. The average and highest prices are ₹979 and ₹1,200 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹830 |
|---|---|
| 10th Apr 2026 | |
| Average Price | ₹979 |
| Based on 1899 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,200 |
| 18th Jul 2022 | |
| Price | ₹830 |
|---|---|
| MRP | ₹2,040 |
| Savings | ₹1,210 |
| Discount | 59.31% |
| Product Name | D'Mak 36W LED Focus Light, (White,Aluminium) |
|---|---|
| Store Product Code | B08WHYLHMP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | D'Mak |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | LED Bulbs |
| Product Manufacturer | D'Mak Energia Pvt Ltd E-7+8/12, Sector - 26 , GIDC, 382028 Gandhinagar, Gujrat,Mo : +91 7043034626, D'Mak Energia Pvt Ltd E-7+8/12, Sector - 26 , GIDC, 382028 Gandhinagar, Gujrat,Mo : +91 7043034626, D'Mak Energia Pvt Ltd Mo : +91 7043034626 Email : support@dmakgroup.com |
| Size | 36W LED Street Light |
| Dimensions | 12L x 5W x 30H Centimeters |
| Country of Origin | India |




DMak 36W LED Focus Light WhiteAluminium has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 15 individual ratings. You can rate this product at product review page.