
You can check the price history of DIGITEK (LED-D12W ML RGB) Portable 12W Multi Color LED Video Light, 21 Lighting Effects, 2000mAh Rechargeable Battery, Adjust Brightness & Color Temp 2500K-9900K, OLED Screen, For Photo & Videography here. This product's current Price in India is ₹2,299. The average and highest prices are ₹2,371 and ₹2,899 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,998 |
|---|---|
| 13th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹2,371 |
| Based on 798 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,899 |
| 21st Feb 2024 | |
| Price | ₹2,299 |
|---|---|
| MRP | ₹3,495 |
| Savings | ₹1,196 |
| Discount | 34.22% |
| Product Name | DIGITEK (LED-D12W ML RGB) Portable 12W Multi Color LED Video Light, 21 Lighting Effects, 2000mAh Rechargeable Battery, Adjust Brightness & Color Temp 2500K-9900K, OLED Screen, For Photo & Videography |
|---|---|
| Store Product Code | B0CJV4KHKP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Continuous Output Lighting |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Pvt. Ltd., Toll Free number 1800-123-544-444, Customer Care: support@digitek.net.in |
| Model Number | LED-D12W ML RGB |
| Model Name | LED-D12W ML RGB |
| Dimensions | 11L x 6.1W x 1.2H Centimeters |







DIGITEK LED-D12W ML RGB Portable 12W Multi has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 19 individual ratings. You can rate this product at product review page.