
You can check the price history of Digitek (LED-D11W) Mini 11W Bi-Color LED Video Light with 120 Beam Angle, 2000mAh Battery, Brightness Adjustment, 2500K-9900K, Type-C Charging, 1 /4 inch Mount, 40 LEDs Bulbs, for Vlogs & Live Streaming here. This product's current Price in India is ₹1,199. The average and highest prices are ₹1,189 and ₹1,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,099 |
|---|---|
| 12th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹1,189 |
| Based on 347 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,199 |
| 23rd Apr 2025 | |
| Price | ₹1,199 |
|---|---|
| MRP | ₹1,995 |
| Savings | ₹796 |
| Discount | 39.89% |
| Product Name | Digitek (LED-D11W) Mini 11W Bi-Color LED Video Light with 120 Beam Angle, 2000mAh Battery, Brightness Adjustment, 2500K-9900K, Type-C Charging, 1 /4 inch Mount, 40 LEDs Bulbs, for Vlogs & Live Streaming |
|---|---|
| Store Product Code | B0F4MQJGZ4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | 704, 7th floor, Ring Road Mall, Sec-3, Rohini, Delhi 110085. Customer helpline Toll Free number 1800-123-544-444, email: support@digitek.net.in, IMS Mercantiles Limited |
| Model Number | LED-D11W |
| Model Name | LED-D11W |
| Dimensions | 35L x 19W x 48H Centimeters |
| Country of Origin | China |






Digitek LED-D11W Mini 11W Bi-Color LED Video has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 2328 individual ratings. You can rate this product at product review page.