
You can check the price history of DIGITEK (LED-D10W RGB) 10W Portable Multi Color Mini LED Video Light with 3 Color Modes, 360 Rotation, Magnetic Absorption, 2500-9000K Color Temperature, 2Hrs Battery Life, Camera & Tripod Mountable here. This product's current Price in India is ₹1,999. The average and highest prices are ₹1,861 and ₹2,998 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,597 |
|---|---|
| 27th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹1,861 |
| Based on 1248 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,998 |
| 7th Jun 2023 | |
| Price | ₹1,999 |
|---|---|
| MRP | ₹2,995 |
| Savings | ₹996 |
| Discount | 33.25% |
| Product Name | DIGITEK (LED-D10W RGB) 10W Portable Multi Color Mini LED Video Light with 3 Color Modes, 360 Rotation, Magnetic Absorption, 2500-9000K Color Temperature, 2Hrs Battery Life, Camera & Tripod Mountable |
|---|---|
| Store Product Code | B0BBN6XYTC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Pvt. Ltd. |
| Model Number | LED-D10W |
| Model Name | Digitek LED D10W |
| Dimensions | 62L x 57W x 9H Centimeters |
| Country of Origin | China |






DIGITEK LED-D10W RGB 10W Portable Multi Color has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 487 individual ratings. You can rate this product at product review page.