
You can check the price history of Digitek (DDUD 64G V3.0) Metal Body 64GB Storage 3.0V Dual Drive Flash Drive, USB-A & Type-C, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant, Use with Smartphones, Tablets, Macs & USB-A Computers here. This product's current Price in India is ₹899. The average and highest prices are ₹798 and ₹1,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹429 |
|---|---|
| 24th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹798 |
| Based on 430 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,599 |
| 21st Mar 2026 | |
| Price | ₹899 |
|---|---|
| MRP | ₹1,095 |
| Savings | ₹196 |
| Discount | 17.89% |
| Product Name | Digitek (DDUD 64G V3.0) Metal Body 64GB Storage 3.0V Dual Drive Flash Drive, USB-A & Type-C, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant, Use with Smartphones, Tablets, Macs & USB-A Computers |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTQ566QM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Pen Drives |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Limited, 704, 7th floor, Ring Road Mall, Sec-3, Rohini, Delhi 110085. Customer helpline Toll Free number 1800-123-544-444, email: support@digitek.net.in, IMS Mercantiles Limited |
| Model Number | DDUD/64GB 3.2 |
| Model Number | DDUD/64GB 3.2 |
| Model Name | DDUD 128GB 3.0 |
| Dimensions | 5 x 0.5 x 0.1 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |







Digitek DDUD 64G V3.0 Metal Body 64GB has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 530 individual ratings. You can rate this product at product review page.