
You can check the price history of Digitek (DDUD 32G V3.0) Metal Body 32GB Storage 3.0V Dual Drive Flash Drive, USB-A & Type-C, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant, Use with Smartphones, Tablets, Macs & USB-A Computers here. This product's current Price in India is ₹879. The average and highest prices are ₹654 and ₹879 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹499 |
|---|---|
| 9th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹654 |
| Based on 430 days price tracking | |
| Highest Price | ₹879 |
| 8th Oct 2025 | |
| Price | ₹879 |
|---|---|
| MRP | ₹895 |
| Savings | ₹16 |
| Discount | 1.787% |
| Product Name | Digitek (DDUD 32G V3.0) Metal Body 32GB Storage 3.0V Dual Drive Flash Drive, USB-A & Type-C, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant, Use with Smartphones, Tablets, Macs & USB-A Computers |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTQ4N7BR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Pen Drives |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Limited, 704, 7th floor, Ring Road Mall, Sec-3, Rohini, Delhi 110085. Customer helpline Toll Free number 1800-123-544-444, email: support@digitek.net.in, IMS Mercantiles Limited |
| Model Number | DDUD/32GB 3.2 |
| Model Number | DDUD/32GB 3.2 |
| Model Name | DDUD 128GB 3.0 |
| Dimensions | 5 x 0.5 x 0.1 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |






Digitek DDUD 32G V3.0 Metal Body 32GB has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 530 individual ratings. You can rate this product at product review page.