
You can check the price history of DailyObjects SURGE Kevlar Core USB-C 100W Charging Cable|USB Type-C|Fast Charging,480Mbps Data Transfer,Data Sync|Compatible with Android & iOS Smartphones,Earphones,Tablet /Ipads,Macbook,Black here. This product's current Price in India is ₹849. The average and highest prices are ₹974 and ₹1,099 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹799 |
|---|---|
| 12th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹974 |
| Based on 276 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,099 |
| 28th Apr 2026 | |
| Price | ₹849 |
|---|---|
| MRP | ₹1,799 |
| Savings | ₹950 |
| Discount | 52.80% |
| Product Name | DailyObjects SURGE Kevlar Core USB-C 100W Charging Cable|USB Type-C|Fast Charging,480Mbps Data Transfer,Data Sync|Compatible with Android & iOS Smartphones,Earphones,Tablet /Ipads,Macbook,Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FLDQJ2ZN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | DailyObjects |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Mobile Accessories |
| Product Manufacturer | DailyObjects, DailyObjects, Firki Wholesale Private Limited |
| Model Number | POP-100W-TYPC-KVLR-COR-MGNT-CABL-BLU |
| Model Number | 100W |
| Model Name | 100W |
| Dimensions | 120 x 1 x 1 cm; 50 g |
| Country of Origin | India |






DailyObjects SURGE Kevlar Core USB-C 100W Charging has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.