
You can check the price history of daikcell 5 KVA 150V-300V Digital Voltage Stabilizer for All Inverter and Non-Inverter AC Along with Digital Display & Intelligent Time Delay System Upto 1.5 Ton AC-4000W-5 Year Warranty - DSR022 here. This product's current Price in India is ₹2,999. The average and highest prices are ₹3,628 and ₹6,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,999 |
|---|---|
| 2nd Aug 2025 | |
| Average Price | ₹3,628 |
| Based on 390 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,499 |
| 20th Jul 2025 | |
| Price | ₹2,999 |
|---|---|
| MRP | ₹5,499 |
| Savings | ₹2,500 |
| Discount | 45.46% |
| Product Name | daikcell 5 KVA 150V-300V Digital Voltage Stabilizer for All Inverter and Non-Inverter AC Along with Digital Display & Intelligent Time Delay System Upto 1.5 Ton AC-4000W-5 Year Warranty - DSR022 |
|---|---|
| Store Product Code | B0DYWMBDGY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | daikcell |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Daikcell India Private Limited, Customer Care: Support@daikcell.in & 8954021654 |
| Model Number | 5 KVA ( 150V-280V ) - Upto 1.5 Ton AC |
| Model Name | VOL_5KVA_150V |
| Dimensions | 30D x 15W x 30H Centimeters |
| Country of Origin | India |
daikcell 5 KVA 150V-300V Digital Voltage Stabilizer has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 175 individual ratings. You can rate this product at product review page.