
You can check the price history of Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR5-5200 SODIMM CL42 (16Gbit) here. This product's current Price in India is ₹10,599 and the lowest final price is ₹9,780. The average and highest prices are ₹17,359 and ₹25,509 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹9,879 |
|---|---|
| 26th Feb 2024 | |
| Average Price | ₹17,359 |
| Based on 906 days price tracking | |
| Highest Price | ₹25,509 |
| 30th Jan 2024 | |

Crucial RAM 16GB Kit (2x8GB) DDR5 4800MHz CL40 Laptop Memory CT2K8G48C40S5
Get Deal

Crucial RAM 64GB Kit (2x32GB) DDR5 4800MHz CL40 Desktop Memory CT2K32G48C40U5
Get Deal

Crucial RAM 16GB Kit (2x8GB) DDR5 4800MHz CL40 Desktop Memory CT2K8G48C40U5
Get Deal

Crucial RAM 32GB Kit (2x16GB) DDR5 4800MHz CL40 Desktop Memory CT2K16G48C40U5
Get Deal

Crucial RAM 32GB DDR5 5200 MHz CL42 (16Gbit) Laptop Memory CT32G52C42S5
Get Deal

Crucial RAM 16GB DDR5 5200 MHz CL42 (16Gbit) Laptop Memory CT16G52C42S5
Get Deal

Crucial RAM 16GB DDR5 5600 MHz CL46 (16Gbit) Desktop Memory CT16G56C46U5
Get Deal

Crucial RAM 16GB DDR5 5600 MHz CL46 (16Gbit) Laptop Memory CT16G56C46S5
Get Deal

Crucial RAM 16GB DDR5 5600 MHz CL46 (16Gbit) Laptop Memory CT16G56C46S5
Get Deal
| Price | ₹10,599 |
|---|---|
| MRP | ₹23,586 |
| Savings | ₹12,987 |
| Discount | 55.06% |
| Product Name | Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR5-5200 SODIMM CL42 (16Gbit) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BNXXC6XW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Micron Consumer Products Group |
| Model Number | CT2K16G52C42S5 |
| Model Name | Crucial DDR5 5200MHz SODIMM |
| Dimensions | 6.96 x 0.37 x 3 cm; 10 g |





Crucial 32GB Kit 2x16GB DDR5-5200 SODIMM CL42 has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 11149 individual ratings. You can rate this product at product review page.