
You can check the price history of CROCODILE 30x18 Inch 304 Grade 1.2mm Stainless Steel Handmade Kitchen Sink | Single Bowl, Heavy Duty, Anti-Rust, Sound-Dampening Sink for Modern Kitchens here. This product's current Price in India is ₹8,499. The average and highest prices are ₹8,499 and ₹8,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,499 |
|---|---|
| 13th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹8,499 |
| Based on 142 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,499 |
| 13th Nov 2025 | |
| Price | ₹8,499 |
|---|---|
| MRP | ₹29,999 |
| Savings | ₹21,500 |
| Discount | 71.66% |
| Product Name | CROCODILE 30x18 Inch 304 Grade 1.2mm Stainless Steel Handmade Kitchen Sink | Single Bowl, Heavy Duty, Anti-Rust, Sound-Dampening Sink for Modern Kitchens |
|---|---|
| Store Product Code | B0G25HK62K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CROCODILE |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | KRISHNA CUTLERY WORKS |
| Model Number | CME-7 |
| Size | 30"x18" 1.2mm Luxury |
| Dimensions | 25D x 25W x 25H Centimeters |
| Country of Origin | India |
CROCODILE 30x18 Inch 304 Grade 1.2mm Stainless has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 8115 individual ratings. You can rate this product at product review page.