
You can check the price history of Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz C40 Intel Optimised Desktop Memory (Onboard Voltage Regulation, Patented CORSAIR DHX Cooling, 12 Ultra-Bright CAPELLIX RGB LEDs) White here. This product's current Price in India is ₹18,540. The average and highest prices are ₹38,275 and ₹67,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹18,540 |
|---|---|
| 18th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹38,275 |
| Based on 1205 days price tracking | |
| Highest Price | ₹67,399 |
| 12th Feb 2023 | |
| Price | ₹18,540 |
|---|---|
| MRP | ₹43,875 |
| Savings | ₹25,335 |
| Discount | 57.74% |
| Product Name | Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz C40 Intel Optimised Desktop Memory (Onboard Voltage Regulation, Patented CORSAIR DHX Cooling, 12 Ultra-Bright CAPELLIX RGB LEDs) White |
|---|---|
| Store Product Code | B0B39C6GV3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Corsair |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Corsair, Corsair |
| Model Number | CMT64GX5M2B5600C40W |
| Model Number | CMT64GX5M2B5600C40W |
| Model Name | DOMINATOR PLATINUM |
| Dimensions | 13.5 x 0.8 x 5.6 cm; 94.5 g |
| Country of Origin | China |






Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 64GB 2x32GB has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1719 individual ratings. You can rate this product at product review page.