
You can check the price history of Corceptive Vernier Caliper Digital 150 mm /6-Inches LCD Display here. This product's current Price in India is ₹1,199. The average and highest prices are ₹2,151 and ₹2,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹998 |
|---|---|
| 6th May 2025 | |
| Average Price | ₹2,151 |
| Based on 789 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,999 |
| 22nd Mar 2024 | |
| Price | ₹1,199 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,800 |
| Discount | 60.02% |
| Product Name | Corceptive Vernier Caliper Digital 150 mm /6-Inches LCD Display |
|---|---|
| Store Product Code | B0CYP58L8M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Corceptive |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Product Manufacturer | zhartttttm |
| Model Number | Vernier caliper 150mm |
| Dimensions | 24L x 8W Centimeters |
| Country of Origin | India |






Corceptive Vernier Caliper Digital 150 mm 6-Inches has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 37 individual ratings. You can rate this product at product review page.