
You can check the price history of Roller Blinds for Windows 25 Inch W X 96 Inch L | Light Filtering Roll-Up Shades Sun UV Protection for Home & Office Grey| Heavy Duty in 38 MM Pole here. This product's current Price in India is ₹2,499. The average and highest prices are ₹2,364 and ₹2,649 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,249 |
|---|---|
| 1st Jan 2025 | |
| Average Price | ₹2,364 |
| Based on 459 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,649 |
| 23rd Oct 2025 | |
| Price | ₹2,499 |
|---|---|
| MRP | ₹3,799 |
| Savings | ₹1,300 |
| Discount | 34.21% |
| Product Name | Roller Blinds for Windows 25 Inch W X 96 Inch L | Light Filtering Roll-Up Shades Sun UV Protection for Home & Office Grey| Heavy Duty in 38 MM Pole |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMW5TX8V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Colornest |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Colornest Designs |
| Size | (25 W X 96 L ) Inch |
| Dimensions | 2.44L x 0.64W Meters |
| Country of Origin | India |
Roller Blinds for Windows 25 Inch W has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 31 individual ratings. You can rate this product at product review page.