
You can check the price history of Claret Bamboo 3-Ply Toilet Roll (10 x 10 cm) | 200 Pulls Eco-Friendly | 4 Toilet Rolls in 1 Pack | OBA Free | Natural Bamboo Pulp (Pack Of 2 (8 Rolls)) here. This product's current Price in India is ₹499 and the lowest final price is ₹417. The average and highest prices are ₹461 and ₹539 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹417 |
|---|---|
| 25th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹425 |
| 25th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹461 |
| Based on 300 days price tracking | |
| Highest Price | ₹539 |
| 8th Aug 2025 | |
| Price | ₹499 |
|---|---|
| MRP | ₹640 |
| Savings | ₹141 |
| Discount | 22.03% |
| Product Name | Claret Bamboo 3-Ply Toilet Roll (10 x 10 cm) | 200 Pulls Eco-Friendly | 4 Toilet Rolls in 1 Pack | OBA Free | Natural Bamboo Pulp (Pack Of 2 (8 Rolls)) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FD3MX72V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CLARET |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Toilet Tissue |
| Product Manufacturer | Paramount Universal Private Limited, Sonipat, Haryana India - 131001, Paramount Universal Private Limited, Sonipat, Haryana India - 131001 |
| Model Number | CLCTBTR3P200P008 |
| Size | 10 x 10 cm |
| Dimensions | 10 x 18 x 20 cm; 840 g |
| Country of Origin | India |







Claret Bamboo 3-Ply Toilet Roll 10 x has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 59 individual ratings. You can rate this product at product review page.