
You can check the price history of Chheda's Salt N Pepper Banana Chips - Crispy Banana Chips (350g Pack of 1) here. This product's current Price in India is ₹168. The average and highest prices are ₹164 and ₹248 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹80 |
|---|---|
| 21st Mar 2022 | |
| Average Price | ₹164 |
| Based on 1916 days price tracking | |
| Highest Price | ₹248 |
| 13th Dec 2025 | |
| Price | ₹168 |
|---|---|
| MRP | ₹230 |
| Savings | ₹62 |
| Discount | 26.95% |
| Product Name | Chheda's Salt N Pepper Banana Chips - Crispy Banana Chips (350g Pack of 1) |
|---|---|
| Store Product Code | B08WHGWJH4 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Banana |
| Product Manufacturer | CHHEDA'S |
| Size | 350 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 25 x 19 x 7 cm; 350 g |
| Country of Origin | India |




Chhedas Salt N Pepper Banana Chips - has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1816 individual ratings. You can rate this product at product review page.