
You can check the price history of Cello Ultra Stainless Steel Insulated Hot Pot / Casserole (Brown, 1500 ml) here. This product's current Price in India is ₹349. The average and highest prices are ₹375 and ₹503 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹274 |
|---|---|
| 3rd Apr 2016 | |
| Average Price | ₹375 |
| Based on 3747 days price tracking | |
| Highest Price | ₹503 |
| 18th Oct 2022 | |
| Price | ₹349 |
|---|---|
| MRP | ₹481 |
| Savings | ₹132 |
| Discount | 27.44% |
| Product Name | Cello Ultra Stainless Steel Insulated Hot Pot / Casserole (Brown, 1500 ml) |
|---|---|
| Store Product Code | B00N3KOUJ6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Serving Casseroles & Tureens |
| Product Manufacturer | Cello |
| Model Number | CAS_ULTR_Brown_1500 ml |
| Dimensions | 8.2W x 4.3H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Cello Ultra Stainless Steel Insulated Hot Pot has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1496 individual ratings. You can rate this product at product review page.