
You can check the price history of Castrol Activ 10W-30 4-AT Synthetic Engine Oil for Scooter 800 ML & Castrol Gear Oil 80W-90 for Scooter Gears 120 ML Combo Pack here. This product's current Price in India is ₹400. The average and highest prices are ₹427 and ₹670 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹347 |
|---|---|
| 5th Aug 2024 | |
| Average Price | ₹425 |
| Based on 1081 days price tracking | |
| Highest Price | ₹670 |
| 11th Dec 2023 | |
| Price | ₹400 |
|---|---|
| MRP | ₹513 |
| Savings | ₹113 |
| Discount | 22.02% |
| Product Name | Castrol Activ 10W-30 4-AT Synthetic Engine Oil for Scooter 800 ML & Castrol Gear Oil 80W-90 for Scooter Gears 120 ML Combo Pack |
|---|---|
| Store Product Code | B0BL1RP9RX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Castrol |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Engine Oils for Motorbikes |
| Product Manufacturer | Castrol India Limited, Castrol India Limited, Knowledge Park, Technopolis, Mahakali Caves Rd, Chakala, Andheri East, Mumbai, Maharashtra 400093; Contact: customercare.india@castrol.com; 1800222100 |
| Model Number | Activ SCOOTER (800ml) + Gear oil (120ml) |
| Size | 920ml |
| Dimensions | 13 x 6.6 x 27 cm; 920 g |
| Country of Origin | India |







Castrol Activ 10W-30 4-AT Synthetic Engine Oil has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 2095 individual ratings. You can rate this product at product review page.