
You can check the price history of Casa De Amor 50 Feet Self-Watering Wick Cord, Automatic Plant Watering System for Vacation Plant Care, DIY Potted Plant Sitter Rope for Indoor Use (Pack of 2) here. This product's current Price in India is ₹234. The average and highest prices are ₹247 and ₹250 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹234 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹247 |
| Based on 648 days price tracking | |
| Highest Price | ₹250 |
| 11th Aug 2024 | |
| Price | ₹234 |
|---|---|
| MRP | ₹450 |
| Savings | ₹216 |
| Discount | 48% |
| Product Name | Casa De Amor 50 Feet Self-Watering Wick Cord, Automatic Plant Watering System for Vacation Plant Care, DIY Potted Plant Sitter Rope for Indoor Use (Pack of 2) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DCSL2J6K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Casa De Amor |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Automatic Irrigation Equipment Accessories |
| Product Manufacturer | Casa De Amor |
| Model Number | B0DCSL2J6K |
| Model Number | B0DCSL2J6K |
| Size | Pack of 2 |
| Dimensions | 14 x 14 x 8 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |






Casa De Amor 50 Feet Self-Watering Wick has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 24 individual ratings. You can rate this product at product review page.