
You can check the price history of CAR SAAZ Tyre Shiner 100ml | Car & Bike Tire Polish for Instant Shine | Prevents Fading and Cracking of Tyres | Shine & Protects | Non-Greasy, Long Lasting, Deep Gloss | Tyre Dresser Polish (100ml) here. This product's current Price in India is ₹149. The average and highest prices are ₹349 and ₹669 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹139 |
|---|---|
| 24th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹349 |
| Based on 331 days price tracking | |
| Highest Price | ₹669 |
| 12th Aug 2025 | |
| Price | ₹149 |
|---|---|
| MRP | ₹849 |
| Savings | ₹700 |
| Discount | 82.44% |
| Product Name | CAR SAAZ Tyre Shiner 100ml | Car & Bike Tire Polish for Instant Shine | Prevents Fading and Cracking of Tyres | Shine & Protects | Non-Greasy, Long Lasting, Deep Gloss | Tyre Dresser Polish (100ml) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FF1WRQG5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CAR SAAZ |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Polishes |
| Product Manufacturer | CAR SAAZ |
| Model Number | Tyre 100 ml |
| Model Number | Tyre 100 ml |
| Size | Medium |
| Dimensions | 15 x 4 x 15 cm; 100 g |
| Country of Origin | India |





CAR SAAZ Tyre Shiner 100ml Car has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.