
You can check the price history of Cadbury Dairy Milk Silk Roast Almonds Chocolate Bar, 134 g (Pack of 3) here. This product's current Price in India is ₹642. The average and highest prices are ₹494 and ₹720 respectively. The current offer price of the product is ₹781.
| Lowest Ever Price | ₹42 |
|---|---|
| 3rd Feb 2022 | |
| Average Price | ₹492 |
| Based on 3173 days price tracking | |
| Highest Price | ₹720 |
| 27th Sep 2025 | |
| Price | ₹642 |
|---|---|
| MRP | ₹734 |
| Savings | ₹92 |
| Discount | 12.53% |
| Product Name | Cadbury Dairy Milk Silk Roast Almonds Chocolate Bar, 134 g (Pack of 3) |
|---|---|
| Store Product Code | B072N2T15T |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt. Ltd. |
| Model Number | 7101367419160 |
| Size | 143 g (Pack of 3) |
| Dimensions | 20.8 x 7.5 x 4.8 cm; 411 g |
| Country of Origin | India |






Cadbury Dairy Milk Silk Roast Almonds Chocolate has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 2427 individual ratings. You can rate this product at product review page.