
You can check the price history of Cadbury Bournville Fruit & Nut 50% Dark Chocolate Bar, 75 g (Pack of 4) here. This product's current Price in India is ₹455. The average and highest prices are ₹370 and ₹979 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹60 |
|---|---|
| 3rd Feb 2022 | |
| Average Price | ₹370 |
| Based on 3139 days price tracking | |
| Highest Price | ₹979 |
| 16th Sep 2025 | |
| Price | ₹455 |
|---|---|
| MRP | ₹520 |
| Savings | ₹65 |
| Discount | 12.5% |
| Product Name | Cadbury Bournville Fruit & Nut 50% Dark Chocolate Bar, 75 g (Pack of 4) |
|---|---|
| Store Product Code | B073W9YZ84 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt Ltd |
| Model Number | 12_Cadbury |
| Size | 300 g |
| Dimensions | 18.5 x 7.7 x 4.4 cm; 300 g |
| Country of Origin | India |






Cadbury Bournville Fruit Nut 50 Dark has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 4841 individual ratings. You can rate this product at product review page.